Hoppa till innehåll

Nu är det slut!

Efter 24 dagars knåp och knep, är Julkalendern slut. Ni som vill återuppleva gamla minnen kan göra det genom att klicka i den lilla almanackan här till vänster. (Den 16 december är tom eftersom ettorna och nollorna gick sönder den dagen.)

Om det blir någon slags fortsättning, kommer jag att berätta det här eller på www.lotten.se.

Share
Publicerat iBloggen

5 kommentarer

  1. Jag eländige avfälling som ynkeligen smet från mina förpliktelser … jag nedtecknar härmed mitt högtideliga löfte om att krypandes på knäna, i smuts och förnedring, bege mig till Lotten i Eskilstuna för mina synders förlåtelse (i alla fall om jag får köra fram i bilen först).
    Ni måste dock förstå att den lede frestaren, vars namn jag icke vågar nedteckna, lömskt lurat på mig två artikel-deadlines. (21:e resp. 23:e december — sedan kan ni ju gissa när jag köpte julklappar.)
    För att återgå till min syndabekännelse. Även om jag numera undviker att möta mina forna medbloggare, ber jag att från min förvisning i ett grått, blött och trist Skåne få sända en sista hälsning: Tack Lotten och alla andra!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

wp-puzzle.com logo

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.